Forum Fantazija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Fantazija

mesto za sve zaljubljenike u PaintShopPro i Photoshop
 
HomeHome  PortalPortal  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log in  

 

 Fiona ...PSP XI...muke...

Go down 
4 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Fiona
Alapacha
Alapacha
Fiona


Female
Number of posts : 228
Age : 65
Mesto : Novi Sad
Registration date : 2007-03-23

Fiona ...PSP XI...muke... Empty
PostSubject: Fiona ...PSP XI...muke...   Fiona ...PSP XI...muke... EmptyThu 19 Apr 2007 - 22:57

Fiona ...PSP XI...muke... Th_Animation5

Fiona ...PSP XI...muke... Th_drugaAnimacija
ova napravljena u malom zgodnom programcicu, GifMovieGear, a ne snalazim se ni u njemu jos uvek...

evo malo vise da se smejete mom prvom radu u animation shop 311..jos nisam prosla tutore za njega..
znam, uzas i strahota od rada, al eto, ja krecem ...ne razumem samo zasto mi taj beli background stoji, iako sam sve snimila kao gif..i kada se pogleda gif , nema ga, a ovde stoji...
Question
izvinjavajte me, pretpostavljam da ste svi imali prvi put pristup ka animation shop, pa cete razumeti kako mi je..

PS.kasnije cu brisati ovaj link, da nam svima ne bode oci...
Back to top Go down
Mzlaki
Admin
Admin
Mzlaki


Female
Number of posts : 213
Age : 46
Mesto : Beograd, Boleč, Srbija
Registration date : 2006-09-18

Fiona ...PSP XI...muke... Empty
PostSubject: Re: Fiona ...PSP XI...muke...   Fiona ...PSP XI...muke... EmptyFri 20 Apr 2007 - 23:25

Hej, Fiona, ja tek sad vidim ovaj rad........
Ako si sama pravila swirl sa tubom, onda nije loše za početak. Nešto si zeznula kod druge animacije, pa ti nije lepo ispalo "Fiona" koje se pojavljuje i nestaje.....

Da mi vidimo lepo rezultate lekcija one by one.....

Samo napred!
Back to top Go down
Fiona
Alapacha
Alapacha
Fiona


Female
Number of posts : 228
Age : 65
Mesto : Novi Sad
Registration date : 2007-03-23

Fiona ...PSP XI...muke... Empty
PostSubject: Re: Fiona ...PSP XI...muke...   Fiona ...PSP XI...muke... EmptySat 21 Apr 2007 - 0:10

Da, swirl sam sama pravila, njih znam da radim, mada je ovaj specifičan jer sam ga pravila od tih slova ,,fiona,, u samoj slici...(... a ko bi ga drugi pravio ,haha, dete muško, ima 10 godina, i nije u tom fazonu, igra Wormse do besvesti, prošao je fazu Princa Persije, GTA i tih tih ozbiljnijih..)...

Za animaciju - katastrofa je, a to je samo moj prvi pristup programu, trajao 15 minuta...kad bi mi dan trajao bar 48 sati, da mogu sve da postignem...

Tvoj novi tag ti je divan!!! a slova mi se posebno svidjaju!

Ja ne bih lekcije one-by-one, tj. od početka, prošla sam prvi stepen, ostaje mi da se ,,usavršim,, - a link ka mojim radovima sam postavila ovde negde na forumu, evo ga jos jedanput...valjda se vidi da nisam početnik..Sad

https://s173.photobucket.com/albums/w69/fionafioni/?start=all

pozdrav


Last edited by on Sat 21 Apr 2007 - 0:22; edited 1 time in total
Back to top Go down
Mzlaki
Admin
Admin
Mzlaki


Female
Number of posts : 213
Age : 46
Mesto : Beograd, Boleč, Srbija
Registration date : 2006-09-18

Fiona ...PSP XI...muke... Empty
PostSubject: Re: Fiona ...PSP XI...muke...   Fiona ...PSP XI...muke... EmptySat 21 Apr 2007 - 0:20

Hvala, hvala! Jako se jednostavno pravi, javi kad budeš u fazonu da ti pokažem Smile
Back to top Go down
Fiona
Alapacha
Alapacha
Fiona


Female
Number of posts : 228
Age : 65
Mesto : Novi Sad
Registration date : 2007-03-23

Fiona ...PSP XI...muke... Empty
PostSubject: Re: Fiona ...PSP XI...muke...   Fiona ...PSP XI...muke... EmptySat 21 Apr 2007 - 0:29

Mzlaki wrote:
Hvala, hvala! Jako se jednostavno pravi, javi kad budeš u fazonu da ti pokažem Smile

...kanda smo pisale istovremeno...planiram da ovog vikenda pokušam malo više da vežbam slova, i vektore...
mada mi ih je lakše raditi u cs2, u psp još nisam otkrila opciju blending stilova za slova...Ima li to uopšte u psp-u, možda to ide uz vektore, sa kojima sam na ,,vi,, - corel uopšte ne radim baš zbog neznanja s vektorima...i u cs2 nisam naročito vešta sa vektorima...
Back to top Go down
pu
Alapacha
Alapacha
pu


Number of posts : 291
Age : 41
Registration date : 2006-09-18

Fiona ...PSP XI...muke... Empty
PostSubject: Re: Fiona ...PSP XI...muke...   Fiona ...PSP XI...muke... EmptySat 21 Apr 2007 - 0:31

Ma naravno da ne moraš sve, ono što te zanima, probaj i neku nedeljnu temu, tj obradu nedeljnog tutorijala Fiona ...PSP XI...muke... 507418
Back to top Go down
http://milepile.blog381.com/
pu
Alapacha
Alapacha
pu


Number of posts : 291
Age : 41
Registration date : 2006-09-18

Fiona ...PSP XI...muke... Empty
PostSubject: Re: Fiona ...PSP XI...muke...   Fiona ...PSP XI...muke... EmptySat 21 Apr 2007 - 0:32

fionafioni wrote:
Mzlaki wrote:
Hvala, hvala! Jako se jednostavno pravi, javi kad budeš u fazonu da ti pokažem Smile

...kanda smo pisale istovremeno...planiram da ovog vikenda pokušam malo više da vežbam slova, i vektore...
mada mi ih je lakše raditi u cs2, u psp još nisam otkrila opciju blending stilova za slova...Ima li to uopšte u psp-u, možda to ide uz vektore, sa kojima sam na ,,vi,, - corel uopšte ne radim baš zbog neznanja s vektorima...i u cs2 nisam naročito vešta sa vektorima...
PA AKo ti je lakše u fotošopu probaj tamo uraditi geek
Back to top Go down
http://milepile.blog381.com/
Fiona
Alapacha
Alapacha
Fiona


Female
Number of posts : 228
Age : 65
Mesto : Novi Sad
Registration date : 2007-03-23

Fiona ...PSP XI...muke... Empty
PostSubject: Re: Fiona ...PSP XI...muke...   Fiona ...PSP XI...muke... EmptySat 21 Apr 2007 - 0:33

pu wrote:
Ma naravno da ne moraš sve, ono što te zanima, probaj i neku nedeljnu temu, tj obradu nedeljnog tutorijala Fiona ...PSP XI...muke... 507418

Oooh, fantastično! Fiona ...PSP XI...muke... 274181
Hvala! Dobro je da ne moram od početka , već sam se uplašila da i ovde ima strogih pravila...
Nedeljne ću sa zadovoljstvom raditi !
Very Happy
Back to top Go down
Mzlaki
Admin
Admin
Mzlaki


Female
Number of posts : 213
Age : 46
Mesto : Beograd, Boleč, Srbija
Registration date : 2006-09-18

Fiona ...PSP XI...muke... Empty
PostSubject: Re: Fiona ...PSP XI...muke...   Fiona ...PSP XI...muke... EmptySat 21 Apr 2007 - 0:38

Jes, možeš i u PS. Nije mi baš najjasnije šta ti treba sa slovima. Poenta sa radom sa slovima u PSP je da napraviš vektorski layer sa tekstom, onda ga prebaciš u raster i tek tada možeš na njega primenjivati filtere. Dok je u vektorskom modu, možeš mu samo zadati boju ili šaru i stroke. Malo se drugačije radi nego u PS. Blending layera ne postoji, nego se sve to isto radi kroz filtere. Ja sam sad toliko na to navikla da mi je teško da se snađem u PS-u.
Back to top Go down
Fiona
Alapacha
Alapacha
Fiona


Female
Number of posts : 228
Age : 65
Mesto : Novi Sad
Registration date : 2007-03-23

Fiona ...PSP XI...muke... Empty
PostSubject: Re: Fiona ...PSP XI...muke...   Fiona ...PSP XI...muke... EmptySat 21 Apr 2007 - 0:44

ok...hvala, navežbaću rad sa slovima, to baš nisam radila u psp...

evo primer slova iz ps-a...mislim na sve blending opcije u ps-u...
https://2img.net/h/i164.photobucket.com/albums/u38/fionafantasy/DRUGAvezbaSlova.jpg

A tek sada sam našla na forumu nedeljne tutorijale...zahvaljujući Pu...joj, što ti dobar nick! Baš mi se mnooogo dopada!
Very Happy


Last edited by on Sat 21 Apr 2007 - 0:48; edited 1 time in total
Back to top Go down
pu
Alapacha
Alapacha
pu


Number of posts : 291
Age : 41
Registration date : 2006-09-18

Fiona ...PSP XI...muke... Empty
PostSubject: Re: Fiona ...PSP XI...muke...   Fiona ...PSP XI...muke... EmptySat 21 Apr 2007 - 0:47

Ma kakva stroga pravila, družimo se i učimo jedni od drugih. Gde ti je lakše tu i radi Very Happy Mi ćemo pomoći koliko god možemo Fiona ...PSP XI...muke... 274181
Back to top Go down
http://milepile.blog381.com/
pu
Alapacha
Alapacha
pu


Number of posts : 291
Age : 41
Registration date : 2006-09-18

Fiona ...PSP XI...muke... Empty
PostSubject: Re: Fiona ...PSP XI...muke...   Fiona ...PSP XI...muke... EmptySat 21 Apr 2007 - 0:48

Mzlaki wrote:
Jes, možeš i u PS. Nije mi baš najjasnije šta ti treba sa slovima. Poenta sa radom sa slovima u PSP je da napraviš vektorski layer sa tekstom, onda ga prebaciš u raster i tek tada možeš na njega primenjivati filtere. Dok je u vektorskom modu, možeš mu samo zadati boju ili šaru i stroke. Malo se drugačije radi nego u PS. Blending layera ne postoji, nego se sve to isto radi kroz filtere. Ja sam sad toliko na to navikla da mi je teško da se snađem u PS-u.
Pa u ps se klikne na layer paletu => reasterize layer
i onda se filteri primenjuju, ako si na to mislila?
Back to top Go down
http://milepile.blog381.com/
Fiona
Alapacha
Alapacha
Fiona


Female
Number of posts : 228
Age : 65
Mesto : Novi Sad
Registration date : 2007-03-23

Fiona ...PSP XI...muke... Empty
PostSubject: Re: Fiona ...PSP XI...muke...   Fiona ...PSP XI...muke... EmptySat 21 Apr 2007 - 0:50

pu wrote:
Ma kakva stroga pravila, družimo se i učimo jedni od drugih. Gde ti je lakše tu i radi Very Happy Mi ćemo pomoći koliko god možemo Fiona ...PSP XI...muke... 274181


tako volim, opuštenciju!
Bravo Fiona ...PSP XI...muke... 507418


Last edited by on Tue 1 May 2007 - 19:11; edited 1 time in total
Back to top Go down
Mzlaki
Admin
Admin
Mzlaki


Female
Number of posts : 213
Age : 46
Mesto : Beograd, Boleč, Srbija
Registration date : 2006-09-18

Fiona ...PSP XI...muke... Empty
PostSubject: Re: Fiona ...PSP XI...muke...   Fiona ...PSP XI...muke... EmptySat 21 Apr 2007 - 12:08

Ja sam te malo zeznula- znači stoji sve to za filtere, ali imaš i blendovanje layera.
Desno, u layer paleti imaš opacity i kutijicu gde obično piše normal. E, tu možeš da menjaš blend opcije.
Sorry, nisam odmah skapirala šta ti treba. Noćas sam se u snu setila Very Happy:D
Back to top Go down
Fiona
Alapacha
Alapacha
Fiona


Female
Number of posts : 228
Age : 65
Mesto : Novi Sad
Registration date : 2007-03-23

Fiona ...PSP XI...muke... Empty
PostSubject: Re: Fiona ...PSP XI...muke...   Fiona ...PSP XI...muke... EmptyWed 25 Apr 2007 - 21:14

Sad tek vidim ovu poslednju poruku...MzLaki, dok spavas sanjaj nesto lepse, Smile mani se brige oko Fioninih eksperimenata...

Evo sam danas opet mislila na baner, ne znam sto me to opseda ( valjda ono, da budemo Naj!)..
Zato sam zapostavila i lekcije i nedeljne, al odradicu ih..
Evo priloga danasnje igre za baner..

Ovaj prvi animiran, htela sam da uklopim u beli baner...uufff...pocetnica...nisam uspela.
Fiona ...PSP XI...muke... Th_daliovajvrti



Fiona ...PSP XI...muke... Th_tekstcrveni
Fiona ...PSP XI...muke... Th_fantbeli
Fiona ...PSP XI...muke... Th_Animation2

Kod ovog zutog mi lepa slova...pogledajte pravu velicinu..

Fiona ...PSP XI...muke... Th_gold1FAN
Back to top Go down
Fiona
Alapacha
Alapacha
Fiona


Female
Number of posts : 228
Age : 65
Mesto : Novi Sad
Registration date : 2007-03-23

Fiona ...PSP XI...muke... Empty
PostSubject: Re: Fiona ...PSP XI...muke...   Fiona ...PSP XI...muke... EmptyFri 27 Apr 2007 - 1:02

Vezbe lekcije 5 i 4...tek da ne lencarim, bez inspiracije, ali da prodjem sve lekcije...malo mracno, al takav mi dan..

Fiona ...PSP XI...muke... Th_CrveniOkvirMasnice
Fiona ...PSP XI...muke... Th_tresnje8
Fiona ...PSP XI...muke... Th_tresnje8a
Back to top Go down
Fiona
Alapacha
Alapacha
Fiona


Female
Number of posts : 228
Age : 65
Mesto : Novi Sad
Registration date : 2007-03-23

Fiona ...PSP XI...muke... Empty
PostSubject: Re: Fiona ...PSP XI...muke...   Fiona ...PSP XI...muke... EmptyFri 27 Apr 2007 - 1:58

Lekcija 9....
Fiona ...PSP XI...muke... Th_lekcija9b
Back to top Go down
Fiona
Alapacha
Alapacha
Fiona


Female
Number of posts : 228
Age : 65
Mesto : Novi Sad
Registration date : 2007-03-23

Fiona ...PSP XI...muke... Empty
PostSubject: Re: Fiona ...PSP XI...muke...   Fiona ...PSP XI...muke... EmptyFri 27 Apr 2007 - 2:37

Lekcija 11
Fiona ...PSP XI...muke... Th_alone

Fiona ...PSP XI...muke... Th_fiona1
Back to top Go down
Mzlaki
Admin
Admin
Mzlaki


Female
Number of posts : 213
Age : 46
Mesto : Beograd, Boleč, Srbija
Registration date : 2006-09-18

Fiona ...PSP XI...muke... Empty
PostSubject: Re: Fiona ...PSP XI...muke...   Fiona ...PSP XI...muke... EmptySat 28 Apr 2007 - 12:10

Malo da iskomentarišem:
Za radove 4 i 5 - ok, to je to.
Za 9- nije mi jasan, ne vidi se lepo ram. Volim kad tako neki element malo "izviri" ispred rama, ali mislim da ih je ovde previše.
Za 11- lepše izgleda drugi, to je baš pravi žig.
Napreduješ, napreduješ!
Samo tako nastavi!
Probaj da iskombinuješ stvari koje si naučila- ram i žig u istom radu npr. Gledala sam ti radove sa ramovima, najbolje je ispao onaj sa kalom, ali ne znam gde su, pa postavljam komentar ovde.
Back to top Go down
pu
Alapacha
Alapacha
pu


Number of posts : 291
Age : 41
Registration date : 2006-09-18

Fiona ...PSP XI...muke... Empty
PostSubject: Re: Fiona ...PSP XI...muke...   Fiona ...PSP XI...muke... EmptySat 28 Apr 2007 - 20:24

fiona jako lepi radovi Fiona ...PSP XI...muke... 935403 Fiona ...PSP XI...muke... 195640
Back to top Go down
http://milepile.blog381.com/
Fiona
Alapacha
Alapacha
Fiona


Female
Number of posts : 228
Age : 65
Mesto : Novi Sad
Registration date : 2007-03-23

Fiona ...PSP XI...muke... Empty
PostSubject: Re: Fiona ...PSP XI...muke...   Fiona ...PSP XI...muke... EmptySat 28 Apr 2007 - 20:47

Sve radove stavljam na Photobucket

https://s173.photobucket.com/albums/w69/fionafioni/?start=all

Nadam se da ne zamerate sto ih ipak predlazem da pogledate, iako nisu radjeni po lekcijam Fantazije.

Naime, kod HobiGrafike sam zavrsila radove za prvi stepen, ali za trunku promasila aprilski mesecni rad, jer nisam uradila sliku odredjenih dimenzija ,bila je nesto manja, i zbog toga nisam stekla uslov za drugi stepen .Tako, do kraja maja ne mogu tamo na drugi stepen...ne bih da komentarisem pravila, napravljena su da bi se postovala...nameravam, ali samo nameravam, mada nisam 100% sigurna, da odradim i tamo sve stepene, kada sam vec pocela...mada, iskreno receno, nesto sam izgubila volju za rad na HB.

Zelim ipak da naglasim da se na ovom forumu osecam mnooogo prijatnije, tj. komotnije, jer nemam obavezu - dead line- za radove itd....
Dakle, zaista je u pitanju hobi kojem se posvecujem samo kada imam slobodnog vremena, naravno. Sto je, za kategoriju hobija, sasvim normalno.

Fiona ...PSP XI...muke... 195640
ah, kad cu vec nauciti da ne budem opsirna... scratch
secite me...nedostaje nam jos smajlija... lol!
Back to top Go down
Fiona
Alapacha
Alapacha
Fiona


Female
Number of posts : 228
Age : 65
Mesto : Novi Sad
Registration date : 2007-03-23

Fiona ...PSP XI...muke... Empty
PostSubject: Re: Fiona ...PSP XI...muke...   Fiona ...PSP XI...muke... EmptySat 28 Apr 2007 - 20:57

pu wrote:
fiona jako lepi radovi Fiona ...PSP XI...muke... 935403 Fiona ...PSP XI...muke... 195640

O, hvala Pu!!!

Jos cu se uobraziti,bounce nisam ja bas neki majstor, samo sam otkrila lep hobi!

MzLaki, hvala za komentar! U pravu si sasvim - lekcija 9 mi je loša, i to veoma...žešće sam je promašila, ponoviću je...
nije opravdanje da sam je radila noću, što mi je uobičajen i jedini slobodan termin, a onda kad zora zarudi i moram u krevet da ipak malo i dremnem, žurim u radu i ispromašujem... Fiona ...PSP XI...muke... 507418

Komentare primam with love i cenim iskrenost!
flower
Back to top Go down
Fiona
Alapacha
Alapacha
Fiona


Female
Number of posts : 228
Age : 65
Mesto : Novi Sad
Registration date : 2007-03-23

Fiona ...PSP XI...muke... Empty
PostSubject: Re: Fiona ...PSP XI...muke...   Fiona ...PSP XI...muke... EmptySat 28 Apr 2007 - 21:02

a drugi hobi mi isto traži vreme...


Free certifications from Brainbench!

...ženska voli da se dokazuje, kompleksi iz detinjstva, nažalost...

:tongue:
Back to top Go down
pu
Alapacha
Alapacha
pu


Number of posts : 291
Age : 41
Registration date : 2006-09-18

Fiona ...PSP XI...muke... Empty
PostSubject: Re: Fiona ...PSP XI...muke...   Fiona ...PSP XI...muke... EmptySat 28 Apr 2007 - 21:23

fionafioni wrote:
a drugi hobi mi isto traži vreme...


Free certifications from Brainbench!

...ženska voli da se dokazuje, kompleksi iz detinjstva, nažalost...

:tongue:
a šta ti je to :oops:
Back to top Go down
http://milepile.blog381.com/
Fiona
Alapacha
Alapacha
Fiona


Female
Number of posts : 228
Age : 65
Mesto : Novi Sad
Registration date : 2007-03-23

Fiona ...PSP XI...muke... Empty
PostSubject: Re: Fiona ...PSP XI...muke...   Fiona ...PSP XI...muke... EmptySat 28 Apr 2007 - 21:46

pu wrote:
fionafioni wrote:
a drugi hobi mi isto traži vreme...


Free certifications from Brainbench!

...ženska voli da se dokazuje, kompleksi iz detinjstva, nažalost...

:tongue:
a šta ti je to :oops:

Razna testiranja i sticanje On-line certifikata iz raznih programa, jedan od napoznatijih USA centara za certifikate na PC..ali, ali, mora da se plaćaju testiranja, medjutim, često imaju besplatna testiranja, u proseku jedanput u tri meseca, pa se onda angažujem kad je free...i skupljam certifikate, ko šašava ( ne znam šta će mi ovo ,,ko,, Mig )

http://www.brainbench.com/xml/bb/business/aboutus/aboutus.xml
Back to top Go down
Sponsored content





Fiona ...PSP XI...muke... Empty
PostSubject: Re: Fiona ...PSP XI...muke...   Fiona ...PSP XI...muke... Empty

Back to top Go down
 
Fiona ...PSP XI...muke...
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Forum Fantazija :: Naši radovi :: Galerija-
Jump to: