Forum Fantazija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Fantazija

mesto za sve zaljubljenike u PaintShopPro i Photoshop
 
HomeHome  PortalPortal  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log in  

 

 kako savladavate program?

Go down 
+2
Kruska
pu
6 posters
AuthorMessage
pu
Alapacha
Alapacha
pu


Number of posts : 291
Age : 41
Registration date : 2006-09-18

kako savladavate program? Empty
PostSubject: kako savladavate program?   kako savladavate program? EmptyTue 27 Feb 2007 - 20:26

ja sam dosta, sama pešaka, a onda pomoću tutorijala koji mi naravno, dosta pomažu kako savladavate program? 274181 kažu da je najbole preko nekih video tutorijala, ali do sada nisam imala dobar net za to. moram ih potražiti Cool
Back to top Go down
http://milepile.blog381.com/
Kruska
Cutljivko
Cutljivko
avatar


Female
Number of posts : 5
Age : 49
Registration date : 2007-03-25

kako savladavate program? Empty
PostSubject: Re: kako savladavate program?   kako savladavate program? EmptySun 25 Mar 2007 - 17:23

Ja bih rado pokusala ali ne znam gde da nabavim program, tj. gde na netu ima da se skine isti. Pa ako bi mi neko pomogao... Smile
Back to top Go down
MamaMaja
Pricalica
Pricalica
MamaMaja


Female
Number of posts : 41
Age : 50
Mesto : Skopje
Registration date : 2006-09-20

kako savladavate program? Empty
PostSubject: Re: kako savladavate program?   kako savladavate program? EmptyWed 28 Mar 2007 - 12:29

krusko dala sam ti link na drugoj temi, onoj za dobrodoslicu.
Back to top Go down
http://www.mmm.com.mk
Kruska
Cutljivko
Cutljivko
avatar


Female
Number of posts : 5
Age : 49
Registration date : 2007-03-25

kako savladavate program? Empty
PostSubject: Re: kako savladavate program?   kako savladavate program? EmptyFri 30 Mar 2007 - 13:33

MamaMajo, hvala jos jednom, videla sam. Pozzz. Smile
Back to top Go down
Mzlaki
Admin
Admin
Mzlaki


Female
Number of posts : 213
Age : 46
Mesto : Beograd, Boleč, Srbija
Registration date : 2006-09-18

kako savladavate program? Empty
PostSubject: Re: kako savladavate program?   kako savladavate program? EmptyTue 10 Apr 2007 - 18:00

Ako, ako......
Sarađujte.....

Very Happy
Back to top Go down
Zveki
Brblivica
Brblivica
Zveki


Female
Number of posts : 143
Age : 50
Mesto : Pancevo/Vojvodina
Registration date : 2006-09-12

kako savladavate program? Empty
PostSubject: Re: kako savladavate program?   kako savladavate program? EmptyFri 20 Apr 2007 - 13:51

Ja koristim PSP jer sam njega prvog upoznala i sa njim počela da radim! Sada već mogu sama nešto da sklepam ali uglavnom volim da radim po tutorijalima i onda da u njima menjam i uklapam onako kako se meni dopada. Very Happy
Back to top Go down
Fiona
Alapacha
Alapacha
Fiona


Female
Number of posts : 228
Age : 65
Mesto : Novi Sad
Registration date : 2007-03-23

kako savladavate program? Empty
PostSubject: Re: kako savladavate program?   kako savladavate program? EmptyThu 26 Apr 2007 - 23:24

Unapred se izvinjavam zbog opsirnosti!

Mali problem kod lekcije broj 4. za pocetnike:
Kod cetvrte lekcije, kada dodam nov layer slici, onaj drugi leyer za siroki ram, cim ga dodam, svi leyeri se merguju automatski u background ...tako da, kada smanjujem opacity, cela slika izbledi, a trebalo bi samo taj , siroki okvir .
Negde pravim gresku, a ne mogu da otkrijem gde.
U lekciji pise:
,,..Sada kliknite kanticom u selektovan prostor.
Obratite paznju da vam bude aktivan novi layer a ne glavna slika...,,

ja ipak nemam vise taj novi leyer sa tim drugim, sirokim ramom, on se stopio automatski sa background, i tada vise ne mogu da mu smanjim opacity...
tri puta sam radila rec po rec u lekciji..mora da sam nesto previdela...transparentnost leyera probala i sa locked i bez locked- kako pise u lekciji da treba bez locked, ali sam probala ipak i sa locked, ista stvar..
evo sta dobijem, i nisam zadovoljna, jer dalje ne mogu da rimenjujem Efekte samo na okvir, posto je on sada slepljen ( merge, sam uradio )..
kako savladavate program? Th_tresnje_Okvir
kako savladavate program? Th_tresnje-SA-Opacity_Okvira


Slicne, ali ne bas iste, ramove sam radila, evo primer...ali to nije isto sto i u ovoj lekciji 4 i bas sam se ,,zainatila,, da je uradim, a ne ide mi...
kako savladavate program? Th_prol3
kako savladavate program? Th_prol1

Molim pomoc! Sad
Back to top Go down
Mzlaki
Admin
Admin
Mzlaki


Female
Number of posts : 213
Age : 46
Mesto : Beograd, Boleč, Srbija
Registration date : 2006-09-18

kako savladavate program? Empty
PostSubject: Re: kako savladavate program?   kako savladavate program? EmptyFri 27 Apr 2007 - 0:20

Fiona, sutra ću da podrobno pregledam lekciju, pa ti se javljam!
Back to top Go down
Mzlaki
Admin
Admin
Mzlaki


Female
Number of posts : 213
Age : 46
Mesto : Beograd, Boleč, Srbija
Registration date : 2006-09-18

kako savladavate program? Empty
PostSubject: Re: kako savladavate program?   kako savladavate program? EmptySat 28 Apr 2007 - 10:19

Evo me!
Problem je u koraku kad dodaješ ivicu:

...I sada ponovo Add Borders,samo sada izaberite nesto sire ivice...
Kada se ide na Add borders, automatski se svi layeri stapaju u jedan. Zato posle nisi imala više njih. Tako je loše objašnjeno u tutu. Izmeniću ga i izbrisati to smanjivanje opacity-ja.
Nije znači bila tvoja greška.
Inače, da si htela da imaš bleđi ram, mogla si ga npr selektovati, ići na cut, pa new layer, paste in selection. Onda bi ti samo ram bio na novom layeru i možeš da mu radiš šta hoćeš. :-D
Ostaviću još malo ovakvu lekciju da bi mogla da se snađeš, pa ću je izmeniti.
Back to top Go down
Fiona
Alapacha
Alapacha
Fiona


Female
Number of posts : 228
Age : 65
Mesto : Novi Sad
Registration date : 2007-03-23

kako savladavate program? Empty
PostSubject: Re: kako savladavate program?   kako savladavate program? EmptySat 28 Apr 2007 - 20:19

Hvala, jeste, to sa cut funkcionise i onda je leyer dostupan za obradu.
Iskreno, nisam se setila te opcije, jer sam tvrdoglavo htela da odradim bas kako je u lekciji SmileSmile



kako savladavate program? 935403
Back to top Go down
Mzlaki
Admin
Admin
Mzlaki


Female
Number of posts : 213
Age : 46
Mesto : Beograd, Boleč, Srbija
Registration date : 2006-09-18

kako savladavate program? Empty
PostSubject: Re: kako savladavate program?   kako savladavate program? EmptySat 28 Apr 2007 - 22:59

Fora je da uvek treba da fleksibilno razmišljaš. Ovo konkretno jeste propust u lekciji, ali često ćeš naći način da neke stvari bolje ili drugačije uradiš nego što je autor zamislio. Na taj način možeš dati lični pečat nekom radu.
Ja npr. odradim tutorijal skroz korak po korak, koristeći zadate slike, boje itd. Onda ga ponovo uradim, ali sa nekim svojim bojama, tubama... Ovo je kada imam vremena, što se retko dešava. I mislim da mi takvi radovi uvek najbolje ispadnu. kako savladavate program? 935403
Back to top Go down
Sponsored content





kako savladavate program? Empty
PostSubject: Re: kako savladavate program?   kako savladavate program? Empty

Back to top Go down
 
kako savladavate program?
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Avatari??
» Kako postaviti sliku u forumu

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Forum Fantazija :: Paintshop pro :: Radovi u toku!-
Jump to: